września 13, 2018

Powiedz STOP zanieczyszczeniom


Życie w miejskiej dżungli oznacza szereg wyzwań dla naszej skóry i włosów, które przez cały rok narażone są na działanie różnych szkodliwych czynników. Muszą radzić sobie z promieniowaniem UV, smogiem, kurzem, pyłem, zanieczyszczeniami i suchym powietrzem w klimatyzowanych pomieszczeniach. Wszystko to sprawia, że skóra i włosy mogą stracić blask, zdrowy wygląd oraz witalność. Czy jesteśmy na to skazani? Okazuje się, że niekoniecznie. Stworzyliśmy serię kosmetyków antipollution, które zapewniają detoks skóry i włosów, a także chronią przed wnikaniem nowych zanieczyszczeń. Wszystko za sprawą składnika aktywnego o wyjątkowych właściwościach, który okazał się niezwykle pomocny w walce ze smogiem oraz toksynami. Dowiedz się, co może zrobić dla Ciebie.




Miejski mikroklimat


Nasza skóra narażona jest na promieniowanie słoneczne oraz zanieczyszczenia powietrza pochodzące np. ze spalin samochodowych. Do tego dochodzi kwestia suchego powietrza w biurach i instytucjach użytku publicznego, sztuczne oświetlenie i kurz. W okresie jesienno-zimowym wrogiem zdrowia naszej skóry oraz całego organizmu jest smog, który wraz z sezonem grzewczym pojawia się w większości miast naszego kraju. Skóra jest szczególnie narażona na kontakt z zanieczyszczeniami, dlatego tak ważna jest jej ochrona.

Wpływ smogu na skórę i włosy


Smog (ang. smoke „dym", fog „mgła") zawiera zanieczyszczenia takie jak metale ciężkie, tlenki azotu, pyły niskocząsteczkowe oraz inne substancje rakotwórcze. W okresie jesienno-zimowym spada nasza odporność a wraz z nią funkcje barierowe skóry i włosów. Dlatego też więcej toksyn jest w stanie przeniknąć do ich wnętrza. Skóra zatruta smogiem wygląda na zmęczoną i pozbawioną witalności, mogą pojawić się na niej wysypki, egzemy czy przebarwienia. Włosy stają się suche, szorstkie, łamliwe i łatwo się elektryzują. Smog i zawarte w powietrzu pyły mogą powodować też powstawanie wolnych rodników niekorzystnie wpływających na skórę i wywołujących stres oksydacyjny w komórkach całego organizmu, powodujący ich uszkodzenia i starzenie się.




Co to jest stres oksydacyjny?


Aby w świecie natury panowała harmonia, każdy jej element powinien znajdować się w stanie równowagi. W naszych organizmach znajdują się cząsteczki odpowiedzialne zarówna za utlenianie (oksydanty, wolne rodniki) jak i jak za hamowanie tego procesu (antyoksydanty). Obie te grupy związków są bardzo istotne w codziennym funkcjonowaniu organizmu, jednak kiedy produkcja wolnych rodników znacząco się zwiększa lub kiedy aktywności antyoksydantów spada, w komórkach powstaje stres oksydacyjny. Powoduje on uszkodzenia komórek, ich mutacje, a nawet śmierć. Może prowadzić więc do powstawiania chorób neurodegeneracyjnych czy nowotworów.

Wolne rodniki generowane są w organizmie przede wszystkim podczas oddychania (w trakcie przemian energetycznych) i rozpadu związków biologicznie czynnych (np. niektórych hormonów czy hemoglobiny). Ich produkcja wynika jednak także z oddziaływania na komórkę czynników fizycznych takich jak promieniowanie UV, wysoka temperatura, ultradźwięki a także podczas metabolizmu niektórych substancji, które dostały się do organizmu. Są to m.in. związki zawarte w smogu, dymie papierosowym czy różnych lekach.


Aby ograniczać nadmierną produkcję wolnych rodników i stres oksydacyjny, zaleca się:


- dietę bogatą w antyoksydanty

- stosowanie filtrów UV podczas przebywania na słońcu

- stosowania filtrów powietrza w domach i biurach

- ograniczenie palenia papierosów i picia alkoholu

- ograniczanie stresu.



Detoks skóry narażonej na smog i zanieczyszczenia


Jak ochronić skórę i włosy przed szkodliwym działaniem zanieczyszczeń? Najważniejszą zasadą pielęgnacji jest dokładne ich oczyszczanie oraz zapobieganie wnikaniu kolejnych.

Nowoczesne kosmetyki antipollution zapewniają dogłębny detoks z toksycznych substancji, które wchłonęły skóra i włosy, a także zapewniają im ochronę, tworząc na nich zabezpieczający film. Taka warstwa ochronna sprawia, że toksyny nie wnikają do wnętrza organizmu z taką łatwością, jak przed zastosowaniem kosmetyków antysmogowych.

Wyciąg z kiełków rzeżuchy kontra zanieczyszczenia


Nie mamy wielkiego wpływu na stan powietrza, jakim oddychamy w wielkich aglomeracjach miejskich oraz na mikroklimat, jaki panuje w naszych biurach, jednak nie jesteśmy całkowicie bezradni. Natura wyposażyła nas w skuteczną broń przeciwko toksycznym czynnikom. Wyciąg z kiełków niepozornej rzeżuchy posiada szereg cennych właściwości, które pomagają oczyszczać skórę z wchłoniętych zanieczyszczeń, wzmacniają jej barierę ochronną oraz zapobiegają wnikaniu nowych toksyn.

Ekstrakt z kiełków rzeżuchy działa oczyszczająco na skórę i chroni komórki przez stresem oksydacyjny. Wynika to z wysokiej zawartości sulforafanu - substancji stymulującej syntezę antyoksydantów oraz enzymów odpowiedzialnych za detoksykację komórek. Udowodniono również, że związek ten zapobiega uszkodzeniom DNA komórek, przez co chroni je przed przedwczesnym starzeniem. W ekstrakcie z kiełków rzeżuchy znajduje się także pullulan wykazujący działanie prebiotyczne.




Antysmogowe kosmetyki _Element


Stworzyliśmy serię kosmetyków, które odpowiadają potrzebom skóry i włosów osób żyjących rytmem dużego miasta. Zacznijmy od twarzy – antysmogowy krem na dzień z wyciągiem z kiełków rzeżuchy i filtrem SPF 10 chroni delikatną skórę, usuwa zanieczyszczenia, nawilża i sprawia, że wygląda młodziej. Podobnej pielęgnacji wymaga skóra dłoni, dla których stworzyliśmy maskę ochronną, a do mycia całego ciała żel peelingujący wzbogacony drobinkami węgla aktywnego.
Węgiel aktywny to substancja, której struktura przypomina porowatą gąbkę. Posiada zdolności do silnej absorbcji, dzięki którym pochłania np. toksyny i zanieczyszczenia. Jego dodatek w kosmetykach powoduje również usuwanie nadmiaru sebum oraz zrogowaciałego naskórka. Neutralizuje nieprzyjemne zapachy, działa antybakteryjnie oraz przeciwzapalnie, oczyszcza i odświeża skórę oraz włosy. Aktywny węgiel chroni także przed wchłanianiem nowych zanieczyszczeń oraz pobudza proces odnowy komórkowej. Jest więc idealnym składnikiem kosmetyków antipollution.

Jak chronić włosy przed smogiem?


Kiedy myślimy o chronieniu naszego ciała przed zanieczyszczeniami, nie możemy zapominać o włosach, które są w takim samym stopniu narażone na działanie toksyn, co reszta ciała. Z myślą o ich dobrej kondycji skomponowaliśmy oczyszczająco-ochronny zestaw do zadań specjalnych. Szampon z wyciągiem z kiełków rzeżuchy uwalnia włosy od zanieczyszczeń, które wchłonęły, odżywka odbudowuje naruszoną strukturę włosów, a lekki spray zabezpiecza je przed wnikaniem nowych toksyn. Razem tworzą ochronną tarczę, która pomaga przetrwać w miejskiej dżungli.



Co jeszcze możemy zrobić dla naszej skóry i włosów?


Codzienną pielęgnację kosmetykami antipollution warto wesprzeć higienicznym trybem życia oraz uzupełnić dobrymi nawykami. Odwodniona skóra potrzebuje wody, zamieńmy więc kawę i herbatę na butelkę niegazowanej wody mineralnej. Starajmy się w miarę możliwości wietrzyć pomieszczenia biurowe, a w zimie używać oczyszczacza powietrza. Nie zapominajmy również o treningu, jako że wysiłek fizyczny powoduje silne dotlenienie organizmu. A troskę o włosy i skórę zostawmy kosmetykom antysmogowym _Element.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz